Samsung UN65M70HAF M70H Series - 65" Class (64.5" viewable) LED-backlit LCD TV - 4K
Mfg # UN65M70HAFXZA CDW # 9128100 | UNSPSC 43211902
Quick tech specs
  • 65" Diagonal Class (64.5" viewable)
  • Smart TV
  • 4K UHD (2160p) 3840 x 2160
  • Mini-LED
  • M70H Series LED-backlit LCD TV
  • Tizen OS
  • HDR
  • titan black
View All View More
Know your gear
Add to Compare
Enhance your purchase
Better Together
Current Item
This Item: Samsung UN65M70HAF M70H Series - 65" Class (64.5" viewable) LED-backlit LCD TV - 4K
Total Price:
Samsung UN65M70HAF M70H Series - 65" Class (64.5" viewable) LED-backlit LCD is rated 5.00 out of 5 by 4.
Date published: 2026-04-21T00:00:00-04:00
Rated 5 out of 5 by from Great TV at a good price My new 65 inch mini led TV has been amazing. It has very good brightness but doesn't bleed through in dark scenes. The picture clarity and resolution are very crisp. Definitely a must buy with great features.