BTI 87WUSBC-MAG3T-BTI 87W TYPE-C AC ADAPTER
Mfg # 87WUSBCMAG3T- BTI CDW # 8306281 | UNSPSC 39121006
Quick tech specs
  • Good power efficiency and comparatively light weight
  • 87 W maximum output power for maximum dependability and added productivity
  • AC Adapter with 120 V AC input voltage for maximum feasibility and added productivity
  • 4.40 A current enables your device recharge quickly
  • Chromebook device supported according to your requirements with maximum productivity
  • Delivers 5 V DC to ensure that your device is always ready to use
View All View More
Know your gear
Compatible OEM 661-7015 A1435
Add to Compare
Enhance your purchase
Better Together
Current Item
This Item: BTI 87WUSBC-MAG3T-BTI 87W TYPE-C AC ADAPTER