Brother ADS-4700W - document scanner - desktop - USB 3.0, LAN, Wi-Fi(n)
Mfg # ADS4700W CDW # 7030197 | UNSPSC 43211711
Quick tech specs
  • 4700W
  • Dual CIS
  • A4
  • up to 40 ppm (mono) / up to 40 ppm (color)
  • USB 3.0, LAN, Wi-Fi(n)
  • Document scanner
  • Duplex
  • 600 dpi x 600 dpi
  • ADF (80 sheets)
View All View More
Know your gear
A 4.3" color touchscreen allows users to navigate menus easily and create up to 56 customizable shortcuts for one-touch scanning. Triple Layer Security helps protect sensitive data and limit unauthorized access to the device and network. Flexible connectivity options include wireless, Ethernet, and USB 3.0, with mobile scanning support via AirPrint® and Brother Mobile Connect.