ASUS ProArt Monitor PA34VCNV 34” IPS Curved HDR 21:9, 100% sRGB/Rec709, ΔE<2, Calman Verified, USB-C PD 96W, RJ45, 3Yr
Mfg # PA34VCNV CDW # 7746065 | UNSPSC 43211902
Quick tech specs
  • LED monitor
  • 34.1" (34" viewable)
  • IPS
  • 5 ms
  • speakers
  • curved
  • 3440 x 1440 UWQHD
  • 300 cd/m²
  • HDR10
  • 2xHDMI, 2xDisplayPort, USB-C
  • black
View All View More
Know your gear
34.1-inch 21:9 3800R IPS curved display with frameless design
International color standard 100% sRGB and 100% Rec. 709 wide color gamut
Calman Verified with factory calibrated for excellent Delta E < 2 color accuracy
Extensive connectivity including DisplayPort over USB-C with 96W Power Delivery, DisplayPort daisy-chaining, HDMI, USB hub and RJ45 LAN port for the most flexibility
Ergonomic design with tilt, swivel and height adjustments for a comfortable viewing experience
Green Sustainability: paper packaging and energy-efficient environmental standards
Add to Compare
Enhance your purchase
Better Together
Current Item
This Item: ASUS ProArt Monitor PA34VCNV 34” IPS Curved HDR 21:9, 100% sRGB/Rec709, ΔE<2, Calman Verified, USB-C PD 96W, RJ45, 3Yr