ASUS Business Monitor BE24ECSNK 23.8” IPS FHD, Webcam, HDMI, DP DaisyChain, USB-C PD 80W, RJ45, USB Hub, Ergonomic, 3Yr
Mfg # BE24ECSNK CDW # 7332472 | UNSPSC 43211902
Quick tech specs
  • 60Hz refresh rate, 5ms response time
  • 300 cd/m² brightness
  • Connectivity: HDMI, USB-C, DisplayPort, USB Hub, RJ45
  • Ergonomic design: adjustable height, tilt, swivel, pivot
  • 3 yr warranty
  • 1000:1 contrast ratio
  • TÜV Rheinland-certified Flicker-free and Low Blue Light technologies to reduce eye strain
  • Built-in Full HD webcam, microphone array, and stereo speakers
  • VESA compatible
View All View More
Know your gear
ASUS BE24ECSNK 24" Business Monitor: The Complete Videoconferencing Solution
Perfectly Setup for Easy Videoconferencing
Face Auto Exposure Technology
Clear Communication with AI Noise-Cancelling Mic
Ensures a Comfortable Viewing Experience with ASUS Eye Care Technology
Protect your eyes with TÜV Rheinland-certified ASUS Eye Care Technology.
Expansive Connectivity
The Ultimate USB-C for Smarter Connection
Ergonomic Design
Add to Compare
Enhance your purchase
Better Together
Current Item
This Item: ASUS Business Monitor BE24ECSNK 23.8” IPS FHD, Webcam, HDMI, DP DaisyChain, USB-C PD 80W, RJ45, USB Hub, Ergonomic, 3Yr